Turniejem Jesień z Szachami rozegranym w sobotę, 12. października 2019 zakończyliśmy XV cykl 4 Pory Roku o Puchar Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólny Dom” w Szczecinie. W całym cyklu gościliśmy 134 zawodników każdym przedziale wiekowym, a walka o końcowe zwycięstwo trwała do ostatnich partii. Ostatecznie w grupie A zwyciężył Adam Czuchnicki z dorobkiem 270 pkt (Pałac Młodzieży Szczecin) i wyprzedził reprezentantów KSz Gryf Szczecin – Dariusza Pawlicza (234 pkt) i Bartłomieja Łokaja (211 pkt). W klasyfikacji generalnej grupy B nie mieli sobie równych zawodnicy KSz Gryf Szczecin, którzy zgarnęli wszystkie puchary. Zwyciężył Filip Pawlicz (330 pkt), drugi był Maksymilian Bury (288 pkt), a trzeci Adam Siwy (222 pkt).

W samym turnieju w Grupie A najlepszy okazał się Adam Pawlicz (KSz Gryf Szczecin), który nie przegrał żadnej partii i zdobył 6.0 pkt z 7 partii. Drugi był Adam Czuchnicki z 5.5 pkt, a trzeci Marian Gniazdowski (KSz Gryf Szczecin) z 5.0 pkt. Najlepszym juniorem okazał się Bartłomiej Łokaj, najlepszą kobietą Urszula Sokulska, nagrodę dla najlepszego seniora otrzymał Tadeusz Kucharski (Husaria), a najlepszy wśród zawodników z rankingiem do 1400 FIDE był Szymon Soszka (UKS Biały Pion Gryfino). W grupie B zwyciężył Filip Pawlicz z dorobkiem 5.5 pkt z 6 partii, drugi był Piotr Zaręba (KSz Gryf Szczecin, 5.0 pkt), a trzeci Gabriel Subocz (SAV Torgelow, 4.5 pkt). W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Lucyna Plich (KSz Gryf Szczecin), II miejsce Liwia Babińska (UKS Biały Pion Gryfino), a III miejsce Julia Kowalczyk (KSz Gryf Szczecin). Nagrody w grupie do lat 10 zdobyli: I – Maksymilian Bury, II – Marcel Bury, III – Piotr Oleszkiewicz (wszyscy KSz Gryf Szczecin). Wyróżniono jeszcze najmłodszą zawodniczkę, którą była Ida Babińska (UKS Biały Pion Gryfino, ur. 2014) oraz najlepszych nienagrodzonych według posiadanych kategorii szachowych. Nagrodę dla IV kategorii otrzymał Jakub Hermanowicz (UKSz Skoczek Choszczno), dla V kategorii – Antoni Tokarek, a dla uczestnika bez kategorii – Barbara Subocz (SAV Torgelow).

Serdeczne podziękowania za okazane wsparcie dla Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólny Dom” oraz Domu Kultury „Wspólny Dom” na czele z p. Iwoną Faj. Dzięki temu cykl 4 Pory Roku po raz ósmy mógł być rozegrany w komfortowych warunkach Domu Kultury, gdzie szachiści oraz rodzice i opiekunowie mają odpowiednią przestrzeń.

Turniejem Jesień z Szachami rozegranym w sobotę, 12. października 2019 zakończyliśmy XV cykl 4 Pory Roku o Puchar Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólny Dom” w Szczecinie. W całym cyklu gościliśmy 134 zawodników każdym przedziale wiekowym, a walka o końcowe zwycięstwo trwała do ostatnich partii. Ostatecznie w grupie A zwyciężył Adam Czuchnicki z dorobkiem 270 pkt (Pałac Młodzieży Szczecin) i wyprzedził reprezentantów KSz Gryf Szczecin – Dariusza Pawlicza (234 pkt) i Bartłomieja Łokaja (211 pkt). W klasyfikacji generalnej grupy B nie mieli sobie równych zawodnicy KSz Gryf Szczecin, którzy zgarnęli wszystkie puchary. Zwyciężył Filip Pawlicz (330 pkt), drugi był Maksymilian Bury (288 pkt), a trzeci Adam Siwy (222 pkt).

W samym turnieju w Grupie A najlepszy okazał się Adam Pawlicz (KSz Gryf Szczecin), który nie przegrał żadnej partii i zdobył 6.0 pkt z 7 partii. Drugi był Adam Czuchnicki z 5.5 pkt, a trzeci Marian Gniazdowski (KSz Gryf Szczecin) z 5.0 pkt. Najlepszym juniorem okazał się Bartłomiej Łokaj, najlepszą kobietą Urszula Sokulska, nagrodę dla najlepszego seniora otrzymał Tadeusz Kucharski (Husaria), a najlepszy wśród zawodników z rankingiem do 1400 FIDE był Szymon Soszka (UKS Biały Pion Gryfino). W grupie B zwyciężył Filip Pawlicz z dorobkiem 5.5 pkt z 6 partii, drugi był Piotr Zaręba (KSz Gryf Szczecin, 5.0 pkt), a trzeci Gabriel Subocz (SAV Torgelow, 4.5 pkt). W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Lucyna Plich (KSz Gryf Szczecin), II miejsce Liwia Babińska (UKS Biały Pion Gryfino), a III miejsce Julia Kowalczyk (KSz Gryf Szczecin). Nagrody w grupie do lat 10 zdobyli: I – Maksymilian Bury, II – Marcel Bury, III – Piotr Oleszkiewicz (wszyscy KSz Gryf Szczecin). Wyróżniono jeszcze najmłodszą zawodniczkę, którą była Ida Babińska (UKS Biały Pion Gryfino, ur. 2014) oraz najlepszych nienagrodzonych według posiadanych kategorii szachowych. Nagrodę dla IV kategorii otrzymał Jakub Hermanowicz (UKSz Skoczek Choszczno), dla V kategorii – Antoni Tokarek, a dla uczestnika bez kategorii – Barbara Subocz (SAV Torgelow).