W dniach 8-9. września 2018 r. rozegrano trzy turnieje w ramach XIV edycji 4 Pory Roku o Puchar SM „Wspólny Dom” w Szczecinie. Szczegółowe wyniki:

W turnieju Młode Talenty zwyciężył Filip Pawlicz (KSz Gryf Szczecin), który jako pierwszy w tym sezonie zdetronizował zdobywcę II miejsca i lidera klasyfikacji generalnej, którym jest Jakub Lewek (KSz Gryf Szczecin). Trzecie miejsce zajęłą Jadwiga Stężała i wypełniła normę na IV kategorię szachową. W grupie Juniorzy po raz kolejny nie miał sobie równch Bartłomiej Łokaj (KSz Gryf Szczecin) i może być już praktycznie pewny wygranej w klasyfikacji końcowej. Drugie miejsce zajął Kacper Zieniuk (KSz Gryf Szczecin), a trzeci był Andrzej Zeissel (KSz Gryf Szczecin).

W niedzielnych zmaganiach OPEN rywalizację zdominował FM Kamil Plichta (Biały Król Wisznia Mała), który ograł faworytów z Ukrainy i z punktem przewagi zdobył główną nagrodę. Zaraz za nim uplasowali się wspomnieni faworyci Vladimir Bordovsky i Vladislav Voitovich. Silna obsada turnieju OPEN to z pewnością zasługa p. Lesława Siemaszko – właściciela Zakładu Budowlanego Siemaszko, który po raz kolejny objął mecenatem nasz turniej i ufundował nagrody finansowe w kwocie 3000 zł.

Wszystkie trzy turnieje zostały dofinansowane ze środków Gminy Miasta Szczecin w ramach realizacji zadania publicznego.

W turnieju Młode Talenty zwyciężył Filip Pawlicz (KSz Gryf Szczecin), który jako pierwszy w tym sezonie zdetronizował zdobywcę II miejsca i lidera klasyfikacji generalnej, którym jest Jakub Lewek (KSz Gryf Szczecin). Trzecie miejsce zajęłą Jadwiga Stężała i wypełniła normę na IV kategorię szachową. W grupie Juniorzy po raz kolejny nie miał sobie równch Bartłomiej Łokaj (KSz Gryf Szczecin) i może być już praktycznie pewny wygranej w klasyfikacji końcowej. Drugie miejsce zajął Kacper Zieniuk (KSz Gryf Szczecin), a trzeci był Andrzej Zeissel (KSz Gryf Szczecin).

W niedzielnych zmaganiach OPEN rywalizację zdominował FM Kamil Plichta (Biały Król Wisznia Mała), który ograł faworytów z Ukrainy i z punktem przewagi zdobył główną nagrodę. Zaraz za nim uplasowali się wspomnieni faworyci Vladimir Bordovsky i Vladislav Voitovich. Silna obsada turnieju OPEN to z pewnością zasługa p. Lesława Siemaszko – właściciela Zakładu Budowlanego Siemaszko, który po raz kolejny objął mecenatem nasz turniej i ufundował nagrody finansowe w kwocie 3000 zł.