Przedostatni turniej z cyklu „4 Pory Roku” o puchar Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zgromadził na starcie 55 zawodników. Tym razem rozgrywaliśmy turniej na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej, Nowa Chemia przy al. Piastów 42. Mimo skromniejszych warunków lokalowych w porównaniu z turniejem letnim, rywalizacja również była zacięta.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki turnieju Jesień z Szachami

wyniki grupy A: www
wyniki grupy B: www
Gumisie: www
Klasyfikacja łączna: www

Turniej A pewnie wygrał po raz trzeci mistrz międzynarodowy z Białorusi reprezentujący Myślibórz – Nikolai Aliavdin 8pkt. Drugie miejsce zajął Miłosz Rudnicki z Gryfina 7 pkt., a trzecie Arkadiusz Korbal z KSz Gryf Szczecin 6pkt. Nikolai zapewnił sobie w ten sposób zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, bez względu na wynik ostatniego turnieju. Natomiast szansę na drugie miejsce ma jeszcze 6 zawodników. W tej chwili najbliżej drugiego miejsca jest Arkadiusz Korbal, ale 14 punktowa przewaga nad Krystianem Jackiem powoduje, że rywalizacja będzie emocjonująca do ostatniej rundy zimowego turnieju. Swoje szanse mają także Andrzej Maniocha, Miłosz Rudnicki i Tomasz Tokarczyk.
Po ostatnich sukcesach w turniejach 15 minutowych trochę słabiej wypadł Krystian Jacek, ale 6 miejsce i 5,5 pkt. trudno uznać za porażkę. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się za to Wojtek Śmieszek, 11 letni junior z KSz Gryf Szczecin. Zdobywając 5 pkt. z silnymi zawodnikami uplasował się tuż za Krystianem. Wojtek wygrał min. z Bartoszem Pułką, zremisował z Cezarym Walkiewiczem i był bardzo blisko pokonania Krystiana. Widać, że forma po wywalczeniu awansu do Mistrzostw Polski Juniorów jest nadal wysoka. Kolejne miejsce zajęła doświadczona juniorka Ksz Gryf Joanna Matuszczak Miejsce to jest zasługą udanego finiszu 4 pkt. z 4 ostatnich partii.

W grupie B podobnie jak w grupie A poznaliśmy już zwycięzcę całego cyklu. Piotr Niedbał KSz Gryf wygrywając trzeci turniej, podobnie jak Nikolai, zdystansował swoich rywali. Drugie miejsce zajął Marcin Raczyński z Mechanika Stargard, a trzecie Michał Oszczyk z Białego Piona Gryfino. W klasyfikacji generalnej na drugim miejscu znajduje się Łukasz Lanica KSz Gryf Szczecin który wyprzedza swoich klubowych kolegów Mateusza Mielnika i Konrada Kozłowskiego

Najbardziej zacięta rywalizacja o zwycięstwo w całym cyklu rozgrywa się w grupie Gumisiów. Przed ostatnim turniejem prowadzą wspólnie Maciej Maruszczak i Damian Dąbrowski 230 pkt., a tuż za nimi znajduje się Kacper Kwaśniak 190 pkt. Wydaje się, że tych trzech zawodników podzieli między sobą pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej. Turniej jesienny wygrał natomiast trochę niespodziewanie wyprzedzając wspomnianą trójkę faworytów Kacper Grzelewski z Myśliborza 8 pkt.