W gościnnych progach Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w dniu 16.10.2010 r. odbył się kolejny turniej z cyklu 4 Pory Roku o Puchar Rektora uczelni. W grupie A i B bezapelacyjnie zwyciężyli zawodnicy KSz Gryf Szczecin: w grupie A Arkadiusz Korbal 8,5 pkt, a w grupie B Paweł Lisiecki 8 pkt. W grupie Gumisiów swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo odniósł Kacper Kwaśniak reprezentujący Pałac Młodzieży.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki turnieju Jesień z Szachami

wyniki grupy A: www
wyniki grupy B: www
Gumisie: www
Klasyfikacja łączna: www

Przed turniejem grupie A można było wskazać co najmniej kilku kandydatów do zwycięstwa, a głównym był jeden z trenerów juniorów „Gryfa” mistrz międzynarodowy ze Słowacji Jozef Franzen. Ten jednak już w 3 rundzie uległ Arkowi Korbalowi, a w rundach 5 i 7 jeszcze Krystianowi Jackowi (tę partię prezentujemy poniżej) i Bartoszowi Półce. Ten spadek formy jednego z liderów cyklu wykorzystał Adam Czuchnicki, który zajął drugą lokatę i samotnie przewodzi w klasyfikacji 4 Pór Roku. Jego przewaga nie jest jednak na tyle bezpieczna, aby w ostatnich zawodach, które odbędą się 4 grudnia pozwolić sobie na chwilę rozluźnienia. Miejsce trzecie zajął Tomasz Tokarczyk, niwelując w ten sposób straty do będącego na trzecim miejscu Krystiana Jacka i włączył się do walki o pozycje w pierwszej trójce cyklu.
Najwyżej sklasyfikowanym juniorem do lat 15 był Wojciech Śmieszek, a juniorką Roksana Jacek.

Dla Pawła Lisieckiego, grającego w grupie B było to jego pierwsze zwycięstwo. Paweł w każdym turnieju plasował się w czołówce i tym razem wykorzystując nieobecność Michała Oszczyka, przed Zimą z Szachami wyrobił sobie aż 88 pkt przewagę nad drugim w klasyfikacji Michałem Trzeciakiewiczem. Drugą lokatę w „jesieni” zajął Bronisław Piotrowski(Mechanik Stargard), a trzecią, trochę nieoczekiwanie Kamil Bladoszewski (KSz Gryf).

Grupa Gumisiów, to teatr trójki aktorów: Kacpra Kwaśniaka, Damiana Dąbrowskiego (obaj Pałac Młodzieży Szczecin) i Macieja Makszewskiego (GKSz Solny Grzybowo). Kacper wygrywając we wczorajszym turnieju odrobił 10 pkt straty do lidera cyklu Damiana Dąbrowskiego, dzięki czemu zwiększył swoje szanse na dogonienie Damiana. Natomiast Maciej Makszewski ma już tylko teoretyczne szanse na dogonienie tej dwójki, i jednocześnie dużą przewagę nad 4-tym Maciejem Maruszczakiem (KSz Gryf), który rozegrał o jeden turniej mniej.
Najmłodszą uczestniczką turnieju była 5-cio letnia Nikola Jacek.