Dnia 23.11.2013r odbył się ostatni turniej z cyklu 4 pory roku pn. „Jesień z szachami” . W Openie wystartowało 47 zawodników. Zwycięstwo odniósł IM Nikolai Aliavdin (Białoruś, elo 2329) przed IM Vitaliem Koziakiem (Ukraina, elo 2481), który po raz pierwszy uczestniczył w szczecińskim turnieju , a na miejscu trzecim uplasował się km Krystian Jacek (KSz Gryf Szczecin, elo 2101) . Cała trójka zdobyła po 7 punktów (o zajętych miejscach decydowała punktacja pomocnicza).

Dnia 23.11.2013r odbył się ostatni turniej z cyklu 4 pory roku pn. „Jesień z szachami” . W Openie wystartowało 47 zawodników. Zwycięstwo odniósł IM Nikolai Aliavdin (Białoruś, elo 2329) przed IM Vitaliem Koziakiem (Ukraina, elo 2481), który po raz pierwszy uczestniczył w szczecińskim turnieju , a na miejscu trzecim uplasował się km Krystian Jacek (KSz Gryf Szczecin, elo 2101). Cała trójka zdobyła po 7 punktów (o zajętych miejscach decydowała punktacja pomocnicza).

Niespodzianką turnieju okazał się Wojciech Śmieszek (KSz Gryf Szczecin,1929) , który ograł IM Vitalija Koziaka oraz km Krystiana Jacka, jednak ulegając IM Jozefowi Franzenowi (SVK, 2300) w ostatniej rundzie pozbawił się miejsca w czołówce i zajął siódme miejsce.

W grupie B bardzo dobrym wynikiem popisali się wychowankowie naszego klubu, bowiem aż 8 juniorów było w pierwszej dziesiątce. Najlepiej spisał się Wojciech Popadowski zajmując 1 miejsce z dorobkiem 8 pkt , za nim Adam Stolarski 7,5 pkt. Trzecią lokatę zajął reprezentujący KSz Stilon Gorzów Wielkopolski Jakub Chyży 7 pkt.

Klasyfikację całego cyklu 4 Pory Roku Open otwiera IM Nikolai Aliavdin (Białoruś, 2329), który osiągnął imponujący wynik 346 pkt. Na 2 miejscu znalazł się FM Robert Kula (KSz Pod Wieżą Szczecin, elo 2333) osiągając 298 pkt, a 3 miejsce zajął km Arkadiusz Korbal (KSz Gryf Szczecin, elo 2110) 260 pkt.

W klasyfikacji grupy B wynik punktowy w czołówce był bardzo zbliżony. Zwycięzcą został reprezentujący Gryfa Adam Stolarski zdobywając 326 pkt , a tuż za nim dwaj reprezentanci KSz Stilonu Gorzów Wlkp. Jakub Chyży 320 pkt oraz Mateusz Popowski 296 pkt .

Wysokie nagrody finansowe w tegorocznym cyklu zawdzięczamy naszemu mecenasowi Panu Lesławowi Siemaszko. W efekcie możemy cieszyć się wysoką frekwencją na zawodach oraz oglądać w akcji wielu utytułowanych szachistów.