Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /includes/menu.inc).

Szachowy Weekend w Galerii Kaskada 2014


W dniach 18 i 19 października 2014 roku po raz trzeci zorganizowano Szachowy Weekend w Galerii Kaskada. Wraz z wysoką frekwencja w Szczecinie zagościło wielu silnych szachistów, którzy rywalizowali o nagrody finansowe i bony pieniężne, których fundatorem była Galeria Kaskada Szczecin. Tradycyjnie podczas rozgrywek nie brakowało konkursów szachowych dla uczestników, kibiców oraz zakupowiczów, które były prowadzone przez Roksanę Jacek i Agatę Przybylską.
Turniej OPEN, który rozegrano w sobotę zgromadził 116 zawodników z Polski, Białorusi, Ukrainy i Turcji. Rywalizacja toczyła się systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry wynosiło 13' + 2" na każde posunięcie.
Rywalizacja była bardzo zacięta i do ostatniej rundy nie sposób było wskazać zwycięzcę. Ostatecznie pierwsza trójka zgromadziła po 7,5 punktów z 9 partii, więc rozstrzygało wartościowanie pomocnicze. W turnieju OPEN zwyciężył FM Nazar Ustianovich (Lwów), drugi był IM Nikolai Alivdin (Hetman Myślibórz), a trzeci FM Robert Kula (KSz Pod Wieżą Szczecin). Kolejne nagrodzone miejsca zajęli: 4. FM Jerzy Kot; 5. Krzysztof Buczak i 6. Teofil Zięba
W dodatkowych klasyfikacjach nagrodzeni zostali:

Klasyfikacja I miejsce II miejsce III miejsce
Szachistki Julia Antolak (GKSz Solny Grzybowo) Demidowicz Alicja (Szczecin) Demidowicz Maria (KSz Stilon Gorzów Wlkp.)
Seniorzy 65+ Gniazdowski Marian (KSz Gryf Szczecin) Jan Czuchnicki(Pałac Młodzieży Szczecin) Józef Daniuk (Szczecin)
Juniorka do lat 18 Maria Krzywnicka (KSz Gryf Szczecin)    
Junior do lat 18 Śmieszek Wojciech (KSz Gryf Szczecin)    
Najstarszy uczestnik Mieczysław Drauszke ur. 1924 r. (Szczecin)    
Najmłodsza uczestniczka Ewa Ciesielska ur. 2008 r. (UKS OPP Kołobrzeg)    
Najmłodszy uczestnik Tymoteusz Hury ur. 2006 r.(Pałac Młodzieży Szczecin)    


Turniej dla juniorów rozegrano w niedzielę. W odróżnieniu od turnieju OPEN, dzieci i młodzież rywalizowała na dystansie 7 rund. Dla 8, 10 i 12 latków odbyły się odzielne turnieje, natomiast 14 i 16 latkowie podobnie jak w latach ubiegłych, grali w grupie połączonej, a zwyciezców wyodrębniono w odzielnych klasyfikacjach. Turnieje juniorskie zgromadziły 128 zawodnikówi i zawodniczek. Wszystkie grupy były silnie obsadzone i wśród grających nie mogło zabraknąć finalistów mistrzostw Polski juniorów. Jednocześnie mieliśmy też bardzo dużą grupę początkujących szachistów, dla których był to pierwszy turniej w życiu. Nie ma wątpliwości, że dla wielu z nich będzie to początek wspaniałej przygody z szachami, która będzie im towarzyszyła przez długie lata, a może i przez całe życie. Młodzi zawodnicy rywalizowali o bony zakupowe, a dla wszystkich uczestników Galeria Kaskada przygotowała oryginalny prezent/upominek. Dodatkowym bonusem była ogromna ilość słodyczy, o które dzieci walczyły w konkursach po każdej zakończonej partii.
Poniżej zwyciezcy poszczególnych klasyfikacji:
 

Grupa I miejsce II miejsce 3 miejsce
D8 Katarzyna Kuczyńska (KSz Stilon Gorzów Wlkp.) Nikola Grzesik (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) Marta Łopuszko (KSz Gryf Szczecin)
C8 Tymoteusz Hury (Pałac Młodzieży Szczecin) Miłosz Drzewiecki (UKS Refleks Gościno) Andrzej Zeissel (KSz Gryf Szczecin)
D10 Bieńsko Jagoda (UKS Refleks Gościono) Nikola Jacek (KSz Gryf Szczecin) Zuzanna Wolny (KSz Gryf Szczecin)
C10 Michał Koziorowicz (KSz Stilon Gorzów Wlkp.) Gracjan Grzesik (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) Adam Stolarski (KSz Gryf Szczecin)
D12 Julia Nowicka (GKSz Solny Grzybowo) Dominika Hury (Pałac Młodzieży Szczecin) Hanna Maruszczak (KSz Gryf Szczecin)
C12 Patryk Mike (KSz Gryf Szczecin) Miłosz Rogala (GKSz Solny Grzybowo) Miłosz Spychalski (LZS Kuźnica Żelichowska)
D14 Julia Antolak (GKSz Solny Grzybowo) Maria Krzywnicka (KSz Gryf Szczecin) Daria Dworzyńska (Pałac Młodzieży Szczecin)
C14 Jakub Kubiak (UKS Szach Gryfice) Kacper Zieniuk (KSz Gryf Szczecin) Łukasz Szczepaniak (KSz Gryf Szczecin)
D16 Dominika Walukiewicz (KS Mechanik Stargard Szczeciński) Weronika Tarankiewicz (KSz Gryf Szczecin) Alicja Zeissel (KSz Gryf Szczecin)
C16 Wojciech Śmieszek (KSz Gryf Szczecin) Michał Trzeciakiewicz (KSz Gryf Szczecin) Eryk Łukjan (UKS Skoczek Choszczno)