wyniki - 4 Pory Roku

XIII cykl 4 Pory Roku - Wiosna z Szachami

W sobotę 22. kwietnia 2017 rozegrano drugi turniej XIII cyklu 4 Pory Roku - Wiosnę z Szachami. Zwyciężyli reprezentanci Pałacu Młodzieży Szczecin: Adam Czuchnicki w turnieju OPEN oraz Stanisław Lipiński w turnieju MŁODE TALENTY.

XIII cykl 4 Pory Roku - Zima z Szachami 2017

5. marca w Domu Kultury "Wspólny Dom" zaingurowano XIII edycję cyklu 4 Pory Roku. W turnieju OPEN zwyciężył Wojciech Śmieszek (MUKS Stoczek 45 Białystok), a w grupie Młode Talenty najlepszy okazał się Maciej Bobik (KSz Gryf Szczecin).

4 Pory Roku - Jesień z Szachami 2016

Za nami XII edycja turniejów z cyklu 4 Pory Roku, którą zakończyły turnieje pod tytułem Jesień z Szachami rozegrane w dniach 10-11. grudnia 2016 r. W klasyfikacjach generalnych zwyciężyli:

• OPEN - mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin (Hetman Myślibórz)
  • Juniorzy - Jan Gregorz (KSz Gryf Szczecin)
  • Młode Talenty - Maximilian Kroener (Berlin)

Natomiast w turniejach Jesień z Szachami wygrali:

• OPEN - mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin (Hetman Myślibórz)
  • Juniorzy - Wojciech Śmieszek (MUKS Stoczek 45 Białystok)
  • Młode Talenty - Paweł Hamkało (Pałac Młodzieży Szczecin)

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze turnieje organizacyjnie i finansowo, w szczególności:

Zapraszamy na kolejny cykl 4 Pory Roku 2017. Komunikaty i informacje będą dostępne na naszej stronie i na profilu FB KSz Gryf Szczecin.

4 Pory Roku 2016 - Wiosna z Szachami

4 pory roku wiosna 2016 open.JPGW dniach 23-24. kwietnia odbyły się turnieje szachów szybkich Wiosna z Szachami z cyklu 4 Pory Roku o Puchar SM Wspólny Dom w Szczecinie. Turnieje Młode Talenty i Juniorzy rozegrane zostały w sobotę, 23. kwietnia, a OPEN odbył się w niedzielę, 24. kwietnia. W turnieju OPEN do wygrania były nagrody finansowe o łącznej wartości 3 000 zł, których fundatorem był deweloper Lesław Siemaszko. W turnieju Juniorzy można było zagrać o nagrody finansowe o łącznej wartości 380 zł, których sponsorem była firma ATA Szczecin sp. z o.o.

W OPEN mieliśmy okazję obserwować zaciętą walkę wielu silnych zawodników, ponieważ średni ranking pierwszej '10' listy startowej wynosił aż 2270. Zasłużenie zwyciężył IM Nikolai Aliavdin (Hetman Myślibórz), który nie przegrał żadnego pojedynku. Drugi był faworyt rankingowy FM Kamil Plichta (OKSiR Wisznia Mała), a trzeci Dariusz Okoń (KSz Pod Wieżą Szczecin).  W Juniorach klasą dla siebie była Maria Krzywnicka (KSz Gryf Szczecin) zdobywając 8.5 pkt z 9 partii i wyprzedzając drugiego Jana Gregorza (KSz Gryf Szczecin) o 2 punkty. Dopiero trzeci był posiadający najwyższy ranking Jakub Kubiak (UKS Szach Gryfice). W grupie Młode Talenty również oglądaliśmy popis jednego zawodnika, którym był Maximilian Kroener z Berlina. Zdobywając 8.5 punkta wyprzedził o cały punkt Macieja Bobika, a trzeci był Tymoteusz Hury (obaj KSz Gryf Szczecin).

4 Pory Roku 2016 - Zima z Szachami

W dniach 20-21. lutego odbyły się turnieje szachów szybkich Zima z Szachami z cyklu 4 Pory Roku o Puchar SM Wspólny Dom w Szczecinie. Turnieje Młode Talenty i Juniorzy rozegrane zostały w sobotę, 20. lutego. Turniej OPEN odbył się w niedzielę, 21. lutego. W turnieju OPEN do wygrania były nagrody finansowe o łącznej wartości 3 000 zł, których fundatorem był deweloper Lesław Siemaszko. W turnieju Juniorzy można było zagrać o nagrody finansowe o łącznej wartości 380 zł, których sponsorem była firma ATA Szczecin sp. z o.o.

W turnieju OPEN zwyciężył FM Nazar Ustianovich z Ukrainy przed Adamem Czuchnickim (Pałac Młodzieży Szczecin). Trzeci był IM Nikolai Aliavdin (Hetman Myślibórz). W turnieju Juniorzy nikogo nie oszczędził Eryk Łukjan (UKSz Skoczek Choszczno) i z kompletem punktów zgarnął pierwszą nagrodę. O dalszej kolejności zdecydowała punktacja pomocnicza, bo aż cztery osoby miały 4.5 pkt z 7 partii. Ostatecznie drugi był Daniel Piotrowski, a trzeci Jan Gregorz (obaj KSz Gryf Szczecin). Wśród Młodych Talentów najlepszy był Paweł Hamkało (Pałac Młodzieży Szczecin), który "rzutem na taśmę" wyprzedził prowadzącego przez cały turniej Maximiliana Kroenera z Berlina. Trzeci był Nikodem Mróz (KSz Gryf Szczecin).