W dniach 5-6 maja 2018 roku w katowickim Spodku odbył się kolejny, VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wśród ponad 600 szachistów rywalizujących w kilku grupach wiekowych znakomicie spisał się reprezentant KSz Gryf Szczecin Jakub Lewek, który w kategorii do lat 7 zajął 3 miejsce. Kuba zdobył 6,5 punktu z 9 partii pokonując m.in. aktualnego Mistrza Polski do lat 6 i remisując z aktualnym brązowym medalistą MP do lat 7.

Tym samym Kuba miał zaszczyt i przyjemność odbierać swoją nagrodę w tym samym turnieju i na tej samej scenie, na której odbierała ją również najlepsza aktualnie Polska szachistka, arcymistrzyni Monika Soćko.

W dniach 5-6 maja 2018 roku w katowickim Spodku odbył się kolejny, VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wśród ponad 600 szachistów rywalizujących w kilku grupach wiekowych znakomicie spisał się reprezentant KSz Gryf Szczecin Jakub Lewek, który w kategorii do lat 7 zajął 3 miejsce. Kuba zdobył 6,5 punktu z 9 partii pokonując m.in. aktualnego Mistrza Polski do lat 6 i remisując z aktualnym brązowym medalistą MP do lat 7.