2 kwietnia w Klubie Delta turniejem wiosennym rozpoczęła się VII edycja cyklu „4 pory Roku”. Ponownie szachiści rywalizowali w trzech grupach.|Cykl turniejów „4 Pory Roku 2011” będzie odbywał się pod patronatem Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu i JM Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Zawody są wspierane przez Gminę Miasto Szczecin.
Na starcie w trzech grupach stanęło 55 uczestników. Przed rozpoczęciem rywalizacji odbyła się tradycyjna uroczystość nagrodzenia juniora KSz Gryf który odniósł największe sportowe sukcesy w poprzednim 2010 roku. Nagrodę otrzymała podobnie jak rok wcześniej Joanna Maruszczak. Zarząd klubu docenił również czwórkę pozostałych finalistów Mistrzostw Polski Juniorów czyli: Krystiana Jacka, Roksanę Jacek, Dominikę Ociepkę oraz Wojciecha Śmieszka wyróżniając ich pamiątkowymi statuetkami.

W grupie A startowało 15 zawodników, ale do zwycięstwa pretendowała tylko piątka. Najlepszy okazał się Adam Czuchnicki (Pałac Mł. Szczecin )7,5 pkt., wyprzedzając 3 zawodników z 7 punktami: Josefa Franzena (Słowacja), Tomasza Tokarczyka (Śmiały Police) oraz Krystiana Jacka (KSz Gryf Szczecin). Najbardziej pechowy był z tej grupy Krystian który zajął czwarte miejsce. Dopiero piąty był mistrz fide Robert Kula (Hutnik Szczecin) 6 pkt.

W turnieju B zdecydowanie zwyciężył Michał Oszczyk (Biały Pion Gryfino) 8 pkt. Drugie miejsce zajął Janusz Gargas (Stargard Szcz.) 6,5 pkt. , a trzecie Mirosław Skrzypkowski 6 pkt.

W grupie C zawody toczyły się pod dyktando dwójki zawodników Łukasza Szczepaniaka i Marii Krzywnickiej. Oboje zdobyli po 8 punktów. Pierwsze miejsce zajął dzięki lepszej punktacji pomocniczej Łukasz Szczepaniak, który jako jedyny ukończył turniej bez porażki. Trzecie miejsce zasłużenie wywalczył Daniel Wódz 7 pkt. Cała trójka medalistów reprezentuje Klub Szachowy Gryf Szczecin.