W dniach 11-12. kwietnia zostały rozegrane wiosenne turnieje z cyklu 4 Pory Roku. Miejscem zmagań był Dom Kultury „Wspólny Dom”, z którym KSz Gryf współpracuje od wielu lat organizując liczne turnieje oraz zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży. Zwycięzcy w poszczególnych grupach to:

W dniach 11-12. kwietnia zostały rozegrane wiosenne turnieje z cyklu 4 Pory Roku. Miejscem zmagań był Dom Kultury „Wspólny Dom”, z którym KSz Gryf współpracuje od wielu lat organizując liczne turnieje oraz zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży. Zwycięzcy w poszczególnych grupach to:

W niedzielnym turnieju OPEN po zaciętym finiszu zwyciężył faworyt IM Paweł Weichhold. Drugi był gość z Ukrainy FM Nazar Ustianovich, a trzeci km Jarosław Paprocki. Wszyscy osiągnęli ten sam rezultat 7.0 punktów i o wyższym miejscu decydowała punktacja pomocnicza. Nagrody finansowe ufundowane przez Lesława Siemaszko zdobyli:

M-ce Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Chg (Ru)
1 IM Weichhold, Paweł POL R 2337 2450 SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza 7,0 42,00 54,50 6

2,29

Uhonorowano najlepszego zawodnika i zawodniczkę KSz Gryf Szczecin. Byli to Krystian Jacek i Roksana Jacek. Nagrody w grupach rankingowych zdobyli:

• 1000 – 2000 PZSzach: 11. Gigoła, Jacek (GZSN Start Gorzów Wlkp.) – 6.0 pkt
  • 1000 – 1800 PZSzach: 15. Zaporowski, Tomasz (KSz Gryf Szczecin) – 5.0 pkt
  • 1000 – 1600 PZSzach: 28. Mielnik, Mateusz (KSz Gryf Szczecin) – 4.5 pkt
  • 1000 – 1400 PZSzach: 37. Markiewicz, Grzegorz (Świdwin) – 3.5 pkt

Ponadto wśród obecnych na zakończeniu rozlosowano trzy kupony uprawniające do darmowego udziału w turnieju Lato z Szachami, który odbędzie się 13. września 2015.

W sobotę swoje turnieje rozgrywały dzieci i młodzież. W turnieju Młodych Talentów dla dzieci do lat 12 i maksymalnym rakingu 1400 całe podium padło łupem reprezentantów KSz Gryf Szczecin. Zwyciężył Bartłomiej Łokaj (8.0 pkt), który rzutem na taśmę wyprzedził prowadzącego przez większość turnieju Kamila Nycza (7.5 pkt). Podium uzupełnił Andrzej Zeissel (6.5 pkt).

3 34   Romaniuk, Lena 1000 3,0 28,50 34,00 3

W grupie Juniorów, która po raz pierwszy została zgłoszona do rankingu FIDE, w pewnym stylu wygrał Jan Gregorz z rezultatem 7.5 pkt. Za nim uplasowali się reprezentanci KSz Pod Wieżą Szczecin: Łukasz Lanica i Damian Dąbrowski. Bardzo dobry turniej rozegrał Wojciech Popadowski (KSz Gryf Szczecin, ur. 2004), który nawiązał wyrównaną walkę ze starszymi kolegami i zgarnął nagrodę dla najlepszego juniora do lat 14. Najlepszą juniorką do lat 14 została 13. w turnieju Agnieszka Polakowska (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin).

M-ce Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Chg (Ru)