2017 WOM Zuzia medal.JPG

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży rozegrana została już tradycyjnie w Łazach w pierwszym dniu wakacji. W trzech grupach wiekowych rywalizowało łącznie 89 osób reprezentujących kluby szachowe z naszego województwa. Klub Szachowy Gryf Szczecin reprezentowała siódemka szachistów, a najlepiej spisali się: Zuzanna Wolny – srebrny medal w grupie D12 oraz Bartłomiej Łokaj – brązowy medal w grupie C12. Ponadto dzięki dobrej postawie wszystkich naszych reprezentantów Gryf zajął II miejsce w klasyfikacji klubowej podtrzymując swoją pozycję z zeszłego roku. Ponownie z dużą przewagą zwyciężył gospodarz AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin, a trzeci był UKS Biały Pion Gryfino.

Na uwagę zasługuje wynik naszego obecnie najmłodszego szachisty, którym jest 6-letni Jakub Lewek. Wywalczył on V miejsce w dodatkowej klasyfikacji do lat 8, a rywalizował w grupie C10 zajmując 14. msc. Na VI miejscu do lat 8 turniej zakończył Dominik Mróz. W grupie C12 punktowali dla nas Paweł Kossowski (VI smc) oraz Maksymilian Wolny (IX msc). W najstarszej grupie, która nie punktuje w klasyfikacji klubowej, dobre V msc zajął Nikodem Mróz.