Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /includes/menu.inc).

Zima z Szachami z cyklu 4 Pory Roku 2012'

1 grudnia 2012r. odbył się turniej „ZIMA Z SZACHAMI” z cyklu 4 PORY ROKU O PUCHAR SM WSPÓLNY DOM W SZCZECINIE. W grupie A zwyciężył mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin (Hetman Myślibórz), w grupie B Karol Szymański (Goleniów),a grupie C dla dzieci zwyciężył Patryk Mike (KSz Pod Wieżą Szczecin).

Nikolai Aliavdin nie dał większych szans konkurencji - 8 pkt dało mu pewne pierwsze miejsce. Warto tu wspomnieć, że w ostatniej rundzie Nikolai zaproponował remis Roksanie Jacek, a ona tę propozycję odrzuciła i ostatecznie po dalszej grze partię przegrała. Jednakże jest to zachowanie jak najbardziej godne naśladowania, gdyż walory szkoleniowe z partii rozegranej do końca przynoszą znacznie większe korzyści, aniżeli konsumpcja punkcików uzyskanych w „drodze łaski”. Drugą lokatę w tej grupie zajął Tomasz Tokarczyk (Śmiały police) 7 pkt, a trzecią Krystian Jacek (KSz Gryf Szczecin) 6,5 pkt. Ten ostatni dzięki temu wynikowi w klasyfikacji generalnej zgromadził 332 pkt i tym samym po raz drugi z rzędu wygrał cykl 4 Pory Roku. Za nim w generalce uplasował się mm Jozef Franzen(Słowacja) 326 pkt i Arkadiusz Korbal (KSz Gryf Szczecin) 266 pkt. Najlepszym juniorem do lat 15 był Wojeciech Śmieszek, a juniorką Joanna Maruszczak (oboje Ksz Gryf).

W grupie B dla szachistów do 1600 (seniorzy pow. 65 lat bez ograniczeń) wygrał Karol Szymański (Goleniów) 7 pkt, przed Dariuszem Burakiem (Szczecin) 6,5 pkt i Marianem Gniazdowskim (KSz Gryf Szczecin) 6,5 pkt. W klasyfikacji generalnej także zwyciężył Karol Szymański 380 pkt; drugi był Stanisław Odwrot 308 pkt, a trzeci Kacper Kwaśniak 250 pkt.

W grupie C dla najmłodszych uczestników, zwyciężył Patryk Mike (KSz Pod Wieżą Szczecin) 8,5 pkt. Za nim uplasował się Szymon Urban (Pałac Młodzieży Szczecin) 8 pkt i Szymon Sienkiewicz (UKS Szach Gryfice) 6,5 pkt. Klasyfikacja końcowa w tej grupie przedstawiała się następująco: 1. Szymon Urban 380 pkt; 2. Patryk Mike 370 pkt; 3. Szymon Sienkiewicz 250 pkt.
O włos od zajęcia 3 m-ca w klasyfikacji ogólnej był reprezentujący nasz klub Adam Stolarski. Brakło naprawdę niewiele, ale jednak. Na otarcie łez pozostało cieszyć się ze zwycięstwa w klasyfikacji chłopców do 8 lat. Natomiast wśród dziewcząt do lat 8 także zwyciężyła nasza zawodniczka Nikola Jacek, która najwyraźniej pragnie iść w ślady swojego utalentowanego brata i siostry uczestniczących w grupie A.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki turnieju Zima z Szachami z Szachami 

Zima z Szachami 2012